Rozmowa kwalifikacyjna- czego się spodziewać?

Rozmowa kwalifikacyjna to jeden z tematów, o które kandydaci na kierunek Liberal Arts and Sciences pytają najczęściej. Aby wyjść naprzeciw tym pytaniom, przygotowaliśmy specjalny artykuł. Dowiesz się z niego, czego można się spodziewać podczas rozmowy.

Po rejestracji

Rozmowa kwalifikacyjna odbywa się online na platformie Teams. Po pomyślnym zarejestrowaniu Twojej kandydatury (przypominamy o konieczności wniesienia opłaty!) na Twój adres mailowy trafi wiadomość z naszego Centrum. Będzie ona zawierać informację o dniu i godzinie rozmowy oraz link do pokoju egzaminacyjnego.

Przygotowanie tematów

Celem rozmowy jest sprawdzenie Twoich predyspozycji oraz motywacji do studiowania naszym kierunku. Na rozmowę należy przygotować dwa samodzielnie wymyślone tematy. Mogą one dotyczyć dowolnej dziedziny nauki i przedstawiać dowolnie wybrany problem badawczy, teorię, istotne odkrycie itp. Warto skorzystać z tej swobody i wybrać tematy, które zaprezentują Twoją kandydaturę w najlepszym świetle. Wystąpienie powinno trwać 5-7 minut i stanowić zamkniętą całość. Lepiej zatem wybrać zagadnienie mniejsze, które da się przedstawić całkowicie w takich ramach czasowych. Dopuszczalne (choć nie wymagane!) jest wykorzystanie prezentacji multimedialnej. Przygotowanych tematów nie trzeba wcześniej zgłaszać.

Przebieg rozmowy

Rozmowa kwalifikacyjna twa około 15 minut. Komisja zapyta Cię o przygotowane tematy, po czym wybierze jeden, który będziesz prezentować. Po prezentacji możesz spodziewać się pytań pogłębiających, które sprawdzą Twoją obrony własnego stanowiska, patrzenia na problem z innych perspektyw czy uwzględniania nowych wiadomości. Komisja będzie chciała też poznać Twoją motywację do studiowania oraz oczekiwania związane ze studiami na Liberal Arts and Sciences.

Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł pomoże Ci w przygotowaniach do rozmowy kwalifikacyjnej. W razie dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu. Powodzenia!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

© 2020-2022 LAS - Liberal Arts and Sciences. Wszelkie prawa zastrzeżone. Webdesign M & J Latosińskie