Pierwsza taka dwudziestka. Studenci Liberal Arts and Sciences.

Są! Mimo pandemii i związanych z nią utrudnień, dwudziestka studentów postanowiła przyjąć wyzwanie i rozpocząć przygodę na naszym kierunku.

Co ciekawe, obok świeżo upieczonych absolwentów liceów, duża z część z nich ukończyła już wcześniej inny kierunek np. chemię, fizykę, socjologię czy studia muzyczne. Naszych studentów powitaliśmy uroczyście na spotkaniu, które odbyło się (niestety - zdalnie) 16 października. Dyrektor Centrum Liberal Arts and Sciences, prorektor UAM, prof. Rafał Witkowski pogratulował studentom przyjęcia na kierunek. W swoim wystąpieniu wyraził przekonanie, że spotkanie to ma - i to pod wieloma względami - historyczną doniosłość. Obecni byli także: opiekun pierwszego roku, prof. Łukasz Różycki z Wydziału Historii oraz wykładowcy prowadzący zajęcia w pierwszym semestrze. Skorzystali oni z okazji, aby przywitać się ze studentami. Mimo dystansu fizycznego spotkanie miało atmosferę optymizmu i zaciekawienia. Udało się nawet zrobić pamiątkowe zdjęcie grupowe. Studentom gratulujemy (i zazdrościmy!). Życzymy też, aby ich intelektualna przygoda jak najszybciej mogła z sieci przenieść się tam, gdzie jej miejsce - do gmachu Collegium Historicum Novum.