EPICUR: wielojęzyczność

14-go października na Uniwersytecie w Amsterdamie odbyło się spotkanie członków konsorcjum EPICUR European University. Głównym tematem było zagadnienie wielojęzyczności.

Zgromadzeni goście dyskutowali o tym, w jaki sposób  sprawić, aby studenci, naukowcy i pracownicy zrzeszonych w Epikurze uniwersytetów sprawnie posługiwali się dwoma lub trzema językami narodowymi państw konsorcjum. Ułatwiłoby to bowiem realizację celów Epikura: komunikację, wspólne projekty naukowe oraz mobilność. To właśnie w kontekście mobilności w części panelowej pojawiła się kwestia kierunku Liberal Arts and Sciences. Studenci tego programu z uczelni Epikura, którzy w przyszłości będą chcieli spędzić część swoich studiów na jednej z partnerskich uczelni, skorzystają, nabywając wcześniej znajomość języka kraju docelowego. Naszą uczelnię jako członka konsorcjum reprezentowała Pani Rektor, prof. Bogumiła Kaniewska.