Inauguracja roku akademickiego 2021

Quod felix, faustum fortuntumque sit -jak co roku, słowa tej starej rzymskiej formuły, e otwarły kolejny rok nauki na naszej uczelni. Jak podkreśliła w swoim wystąpieniu P. Rektor Bogumiła Kaniewska:

W tym roku słowa trzynastowiecznej pieśni studenckiej Cieszmy się więc (gaudeamus igititur) brzmią wyjątkowo donośnie i wyjątkowo dosłownie. Wracamy przecież w mury uczelni, do laboratoriów i bibliotek po półtorarocznej, pandemicznej banicji.

Pani Rektor poinformowała też, że wcześniej tego dnia razem z rektorami pozostałych poznańskich uczelni podpisała list intencyjny dotyczący powstania Poznańskiego Uniwersytetu Federacyjnego. W czasie uroczystości prof. dr hab. Małgorzacie Śliwińskiej-Bartkowiaki prof. dr. hab. Ignacemu Lewandowskiemu otrzymali medale Palmae Universitatis Studiorum Posnaniensis.  Uroczystość uświetnił wykład rof. UAM dr hab. Agnieszki Kryszczyńskiej  pt. Krótka historia fal grawitacyjnych.