Goście z KIT i Freiburga

Złagodzenie pandemicznych restrykcji umożliwiło realizację zawieszonego dotąd planu wizyt partnerski w ramach konsorcjum EPICUR. W rezultacie pod koniec września na naszym uniwersytecie zawitała delegacja z niemieckiego KIT (Karlsruher Institut für Technologie). Pięcioosobowa grupa złożona z przedstawicieli kadry profesorskiej oraz studentów pod przewodnictwem dziekana Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych prof. Michaela Scheffczyka przebywała w Poznaniu od 22 do 24 września. W ciągu trzech dni delegacja spotkała się kilkakrotnie z pracownikami biura EPICUR UAM oraz naukowcami z naszej uczelni.

Prowadzone były rozmowy dotyczące współpracy w ramach projektu, wspólnych projektów badawczych oraz wymiany doświadczeń dotyczących edukacji w modelu Liberal Arts and Sciences - tego rodzaju program powstanie na KIT w najbliższej przyszłości.

Na tym jednak odwiedzin nie koniec od 9 do 11 listopada gościliśmy także pięcioosobową delegację z Uniwersytetu Alberta Ludwika we Freiburgu. Wszystkim naszym gościom dziękujemy serdecznie za miłą wizytę. Mamy nadzieję na owocną współpracę!